
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 18 (2 x 9) |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 427
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24010
Ext.Price$0.24010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24010 | $0.24010 |
| 10 | $0.18854 | $1.88540 |
| 50 | $0.16268 | $8.13400 |
| 100 | $0.14036 | $14.03600 |
| 500 | $0.12794 | $63.97000 |
| 1000 | $0.12047 | $120.47000 |
